%d8%a7%d8%b3%d8%a8%d9%82%db%8c%d8%a7%d9%86-95
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

اسبقیان: تیم ملی ژیمناستیک به مسابقات آسیایی تایلند اعزام می شود

سرپرست فدراسیون ژیمناستیک گفت: تمهیدات لازم برای اعزام تیم ملی بزرگسالان و جوانان ژیمناستیک به مسابقات آسیایی تایلند انجام شده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سیدمحمد شروین‌اسبقیان در خلال برگزاری نخستین جشنواره استعدادیابی ورزش در اردبیل اظهار داشت: تمهیدات لازم برای اعزام تیم ملی بزرگسالان و جوانان ژیمناستیک به مسابقات آسیایی تایلند انجام شده و تیم ملی برای اینکه در این مسابقات خوب ظاهر شود اردوهای خود را به طور منظم آغاز کرده است.
وی تصریح کرد: مسابقات آسیایی ژیمناستیک در رده بزرگسالان و جوانان اردیبهشت ماه سال آینده در تایلند برگزار می‌شود و این مسابقات برای کشورمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در این زمینه فدراسیون و کادر فنی ژیمناستیک برنامه‌ریزی منسجم و هدفمندی را تدارک دیده تا ورزشکاران ایرانی بتوانند پرچم کشورمان را در مسابقات آسیایی به اهتزاز درآورند.

سرپرست فدراسیون ژیمناستیک بیان کرد: هم‌اکنون رشته ورزشی ژیمناستیک در رده‌های مختلف به ویژه در رده‌های پایه در کشور پیشرفت خوبی داشته است و نیاز است در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی مبنای کار قرار گیرد تا بتوانیم ژیمناستیک کشور را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

اسبقیان از برنامه‌ریزی برای حضور تیم ملی ژیمناستیک در مسابقات آسیایی جاکارتا خبر داد و افزود: این مسابقات نیز در سال ۹۷ برگزار می‌گردد که برای این امر نیز از همین الان برنامه‌ریزی خوبی توسط فدراسیون انجام شده است.
وی گفت: اردوهای مختلفی برای تیم ملی ژیمناستیک بزرگسالان فراهم شده است و اسفندماه سال جاری تیم ملی ژیمناستیک اردوی خود را در تهران برگزار می‌کند تا بتواند برای مسابقات آسیایی آمادگی یابد.

سرپرست فدراسیون ژیمناستیک افزود: متاسفانه در رنکینگ FIG ژیمناستیک ایران جایگاه خوبی ندارد که نیاز است در این زمینه برنامه‌ریزی منسجمی انجام شود تا بتوانیم ورزش و به ویژه ژیمناستیک کشور را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

اسبقیان تصریح کرد: برای اینکه تیم ملی ژیمناستیک بتواند به آمادگی کاملی برسد بازیهای دوستانه و تورنمنتهای بین‌المللی را مبنای کار قرار داده که این مسابقات به صورت منظم در زمانهای مقرر شده برگزار می‌شود

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید