چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

دکتر احمدی : نظام اسلامی برآمده از خون شهدا است

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک , دکتر عبدالحمید احمدی , معاون فرهنگی وزارت ورزش در مراسم تجلیل از خانواده های شهید ورزشکار گفت : شهدا عزیزی که در دوران مبارزه و دوران نهضت اسلامی با دست خالی , سینه هایشان را جلوی گلوله سپر کردند , در واقع نظام جمهوری اسلامی , نظامی است بر آمده از خون شهدا , شهدا و ایثارگرانی که از سر خلوص پای در میدان مبارزه گذاشتند و جانفشانی می کردند تا این انقلاب , انقلابی که همه مردم در آن حضور داشتند به ثمر بنشیند .

هشت سال دفاع مقدس , هشت سال جانفشانی , هشت سال ایثار و ایستادگی در برابر تجاوز دشمن , دشمنی نه به اندازه یک کشور , دشمنی تقریبا به وسعت جهان بدون هیچ حمایت خارجی .

چگونه می توان عظمت دوران دفاع مقدس را به تصویر کشید , واقعا قابل توصیف نیست , قابل بیان نیست , هیچ کتابی , هیچ فیلمی و هیچ اثری نمی تواند حتی بخشی از آن جانفشانی ها , ایثارها , خلوص ها و از خود گذشتگی ها را بیان کند . ما مدیون شهیدانی هستیم که اینگونه غریبانه و مظلومانه در دوران دفاع مقدس از کشور و نظام دفاع کردند و اجازه ندادند که حتی یک وجب از خاک عزیز میهنمان به دست دشمن بیفتد .

فردوسی گفت : چو ایران نباشد تن من مباد

بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

اگر سر به تن و تن به کشتن دهیم

از آن به که کشورم دشمن دهیم

ترجمان این شعر را در عمل چه کسانی انجام دادند , شهدا عزیز , همین ایثارگران , همین جانبازان که هنرشان قابل توصیف نیست . آنان که رفتند کاری حسینی کردند و آنان که ماندن نباید وظایفشان یادشان برود . نباید اجازه بدهیم غبار فراموشی روی نام و یاد شهدا بنشیند , این یک تکلیف ملی و اعتقادی و اسلامی است . از خداوند می خواهم ما را رهروان صادق شهدا قرار بدهد و ما بتوانیم به تکلیف خودمان نسبت به شهداء و نسبت به خانواده معظم شهداء عمل کنیم .

دکتر احمدی در پایان از سرپرست و اعضاء فدراسیون به خاطر اهتمامی که در پاس داشت نام و یاد شهداء داشتند سپاسگزاری کرد و در این مراسم از خانواده معظم ۶۰ شهید ورزشکار تقدیر به عمل آمد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید