photo_2017-07-17_06-42-10
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

دبیر فدراسیون ژیمناستیک : تجهیز آکادمی ژیمناستیک به خوابگاه ، در اولویت برنامه‌های فدراسیون است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک ؛ محسن سلیمانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : حدود ۶ ماه است که وزارت ورزش و جوانان سالن شماره ۱۱ مجموعه ورزشی انقلاب  را در اختیار فدراسیون ژیمناستیک قرار داده است. زمانیکه فدراسیون را تحویل گرفتیم از این سالن هیچ استفاده‌ای نمی‌شد و ما مجبور شدیم کرایه آن را که مبلغ هنگفتی بود بدون استفاده پرداخت کنیم.
وی افزود : از آنجائیکه این سالن یک سال در اجاره فدراسیون قرار دارد تجهیز کرده ایم و انتظار داریم کاربری طولانی مدتی داشته باشد. زمانیکه کارمان را در فدراسیون آغاز کردیم به داورزنی معاون قهرمانی ورزش قول دادم که تا نیمه شهریور امسال مشکل تجهیز این سالن حل شود و هم اکنون این سالن آماده بهره برداری است و جانمایی وسایل قابل نصب مثل بارفیکس و دار حلقه… در آن انجام شده است.
سلیمانی گفت : وسایل امروز بعد از ظهر حمل می‌شود و طبق پیش بینی‌ها فکر می‌کنم آکادمی ژیمناستیک یکشنبه هفته آینده (۲۶ شهریور) با حضور معاونان وزارت ورزش و جوانان افتتاح شود. با توجه به تفاهم نامه‌ای که میان آموزش و پرورش و فدراسیون امضا شده است بعد از افتتاح مدارس مقطع ابتدایی مناطق ۳ می‌توانند در زنگ ورزش از این مجموعه استفاده کنند. بطورکلی اگر مدارس جذب این مجموعه شوند می‌توانیم از آن کسب درآمد هم داشته باشیم ولی هدف اصلی برگزاری کلاس‌های آموزشی در آن است.
وی گفت: تلاش می‌کنیم تا اردوی تیم‌های ملی آکروژیم و ایروبیک در این آکادمی برگزار شود. طرح بعدی مان این است که در این مجموعه خوابگاهی با ظرفیت ۵۰ نفر راه اندازی شود. مقدمات کار در این رابطه انجام شده است و با پیمانکار هم صحبت کرده ایم. هزینه ساخت آن هم از طریق اسپانسر تامین شده است تا بزودی در این آکادمی خوابگاه راه اندازی شود.
دبیر فدراسیون ژیمناستیک درباره برنامه‌های مربوط به تیم‌های ملی افزود: تیم ملی ایروبیک بزرگسالان بعد از برگزاری ۲ اردوی متمرکز طولانی با هدف حضور در مسابقات آسیایی مغولستان امروز صبح اعزام شد. تیم ملی آکروژیم جوانان و بزرگسالان با هدف حضور در مسابقات آسیایی قراقستان شنبه هفته آینده (۲۵ شهریور) اعزام می‌شود.
وی گفت: اردوی تیم ملی هنری جوانان با وجود تاخیر بسیار با حضور ۱۷ ژیمناست کار در کمپ تیم‌های ملی در حال برگزاری است. شرایط ورزشکاران حاضر در این اردو بسیار خوب است و نمرات برخی نفرات اول جوانان از ملی پوشان حاضر در رده بزرگسالان بیشتر است.
سلیمانی افزود: این شرایط در نتیجه رابطه خوب مربی و شاگرد و همچنین برگزاری اردوهای هدفمند برای حضور در مسابقات جهانی اسلونی ایجاد شده است. با توجه به شرایط فنی و فیزیکی ملی پوشان فکر می‌کنم در این مسابقات موفق ظاهر شویم و بتوانیم دست پُر از آن بازگردیم.
وی گفت: اردوی تیم ملی بزرگسالان هم امروز آعاز می‌شود. از آنجائیکه کمپ تیم ملی ظرفیت کمی داشت تصمیم گرفتیم تا این اردو در همدان برگزار شود. این اردو تا ۶ مهر طول می‌کشد و طبق برنامه بعد از آن هم اردوی خرم آباد آغاز می‌شود تا ملی پوشان به شرایط ایده ال برای حضور در مسابقات جهانی اسلوونی دست یابند.
سلیمانی افزود: برگزاری اردوهای تیم ملی در شهرستان‌ها از جمله برنامه‌های اصلی فدراسیون است. شرایط نرم افزاری و سخت افزاری در شهرستان‌ها بسیار خوب است. به عنوان مثال خانه ژیمناستیک لرستان از نظر استاندارد جزو مجموعه‌های نمونه است به همین جهت فدراسیون تلاش می‌کند تا از این امکانات بهره برداری لازم را داشته باشد.
وی گفت: در رده بزرگسالان هدف اصلی فدراسیون کسب موفقیت در بازی‌های آسیایی جاکارتاست. در بخش جوانان هم کسب سهمیه در بازی‌های المپیک جوانان در الویت برنامه هایمان قرار دارد. برنامه ریزی‌های لازم در این خصوص انجام شده است و ما امیدوار به تحقق اهدافمان در این مسابقات هستیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید