افتتاح.jpg دو
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

افتتاح نخستین آکادمی تخصصی ژیمناستیک کشور با حضورمعاون وزیر ورزش

  • افتتاح
  • افتتاح.jpg سه
  • افتتاح.jpg دو
  • افتتاح.jpg یک

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستک؛ نخستین آکادمی تخصصی ژیمناستیک کشور امروز با حضور دکتر داورزنی معاون وزیر ورزش در سالن شماره ۱۱ مجموعه ورزشی انقلاب تهران افتتاح شد .

در مراسم افتتاحیه این آکادمی دکترمحمدرضا داورزنی : معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش ، دکتر محبوبی: مشاور وزیرکشور، دکتر طباطبائی : مدیرکل دفتر استعدادیابی و توسعه ورزش قهرمانی وحرفه ای ، علی رغبتی : مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزش ،عباباف : مدیر کل حراست وزارت ورزش ، اسبقیان : مشاور معاون فرهنگی وزارت ورزش ، سرکارخانم گودرزی : مشاور معاون امور بانوان وزارت ورزش و اعضا هیئت رئیسه فدراسیون حضور داشتند .

دکتر زهرا اینچه درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک در مراسم افتتاح این سالن و در سخنانی در خصوص عملکرد فدراسیون گفت : کسب دو مدال ارزشمند نقره و برنز تیم های آکروژیم کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی قزاقستان ازدستاوردهای خوب فدراسیون در این دوماه اخیربوده است . وی گفت : این آکادمی با پیگیری های مسئولین سابق فدراسیون از سال ۱۳۸۲ شروع شده بود و دراین مدت نتیجه ای حاصل نشد اما دردو ماه اخیربا تلاش های مستمر و شبانه روزی کادر ستادی فدراسیون به ثمر نشست و امروز هم به عنوان نخستین آکادمی تخصصی ژیمناستیک کشور افتتاح شد. رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: برای این آکادمی طرح ساخت خوابگاه با ظرفیت ۵۰ نفر نیز در دستور کار قرار دارد .

محمدرضا داورزنی ، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش درحاشیه افتتاح این آکادمی گفت: امروز روز خوبی برای ژیمناستیک است که برای اولین بار با کمک فدراسیون و شرکت توسعه و تجهیز ، کار تخصصی در ژیمناستیک انجام شد. نگاه وزارت ورزش به رشته ژیمناستیک نگاهی ویژه است مطمئنم فدراسیون علاوه بر اهدافی که در المپیک پیش رو و المپیک بعدی دارد برای کمک به سایر رشته ها نیز برنامه ریزی می کند.

وی افزود: اخیرا در ژیمناستیک مدال های خوبی کسب شد و مطمئنم با همت و تلاشی که وجود دارد در آینده اتفاقات خوبی خواهد افتاد ، وزارت ورزش و جوانان در کنار فدراسیون خواهد بود و هر آنچه که لازم باشد برای این فدراسیون فراهم می شود تا مشکلات سر راه حل شده و این رشته به رشد برسد.

وی ادامه داد: وزارت ورزش نگاه ویژه‌ای به سه رشته اصلی یعنی دوومیدانی، شنا و ژیمناستیک دارد و به نظرم باید فدراسیون ژیمناستیک در هر استان یک چنین مرکزی داشته باشد و بتواند سرویس بدهد. من مطمئن هستم که فدراسیون علاوه بر اهدافی که برای المپیک دارد باید به سایر رشته‌ها نیزامکانات وسرویس بدهد تا ورزشکاران مستعد شناسایی شوند.

در جریان مراسم افتتاحیه تعدادی از ورزشکاران نونهال و نوجوان دختروپسرژیمناست در رشته های هنری، ایروبیک وآکروژیم حرکاتی را اجرا کردند.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید