چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

مجمع سالیانه هیات ژیمناستیک استان کردستان با حضور رئیس و دبیر فدراسیون برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک؛مجمع سالیانه هیات ژیمناستیک استان کردستان با حضور دکترزهرا اینچه درگاهی، محسن سلیمانی رئیس و دبیر فدراسیون، حامدجولائی،مدیر کل ورزش و جوانان استان، امیدشیخ احمدی رئیس هیات و اعضاءمجمع برگزار شد. دکتر زهرا اینچه درگاهی ، رئیس فدراسیون ژیمناستیک در این مجمع گفت: ژیمناستیک کشورمان از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ میلادی موفق به کسب ۵۵ مدال رنگارنگ از مسابقات، آسیایی، جهانی و بین المللی شد. وی افزود : این کسب مدال در حالیست که در فاصله سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ میلادی تنها ۹ مدال جهانی کسب کرده بودیم.
رئیس فدراسیون ژیمناستیک اضافه کرد: تحولات و موفقیت های ژیمناستیک کشور موجب شد فدراسیون جهانی نیز این روند را رشد جهشی بنامد. وی افزود: بعد از برگزاری نخستین مسابقات بزرگسالان و جوانان تیم های ملی بازسازی و احیا شدند و مسابقات تدارکاتی متعددی نیز برای این تیم ها برگزار شد. هدف گذاری ما حضور شایسته در مسابقات آسیایی و کسب سهمیه المپیک جوانان بود که خوشبختانه به هر دو هدف دست پیدا کردیم. رئیس فدراسیون ژیمناستیک تاکید کرد : رشد کشورهای دیگر را بررسی کردیم و بسیاری از امور را با الگو برداری در کشور بومی سازی کردیم تا به موفقیت برسیم.
حامد جولائی مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در این مجمع گفت: قبلا رشته ژیمناستیک در شهرستان های استان رشد نکرده بود اما اکنون گام به گام در دیگر شهرستان ها در حال رشد است.
رئیس هیات ژیمناستیک کردستان هم در سخنانی گفت: بانوان ورزشکار رشته ژیمناستیک توانسته اند در شرایط جدید هیات فعالیت و حضور بیشتری داشته باشند به عنوان مثال ۲ نفر از بانوان کردستانی در کلاس های بین المللی مربیگری حضور پیدا کرده و قبول شدند و چند نفر از نیز در کارگاه های مربیگری درجه یک حضور یافتند.
امید شیخ احمدی افزود: با توجه به افزایش جمعیت و علاقه به این رشته ورزشی، نتوانسته ایم امکانات و وقت زیادی در اختیار بانوان قرار دهیم و موفقیت های آنها با همه این کمبودها صورت گرفته است. وی با بیان اینکه طی یک سال و سه ماه گذشته شاهد ارتقاء فنی داوران و ورزشکاران بوده ایم اضافه کرد: سعی کرده ایم حتی خارج از مسئولیت خود، تمام وقت در خدمت تیم ها و ورزشکاران باشیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید