12
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در نشست خبری : شرکت بازرگانی جنبش پویش بدون جابجایی یک ریال و فعالیت اقتصادی منحل شده است و هیچ اتهام مالی به کسی وارد نیست

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک ؛ نشست خبری دکتر زهرا اینچه درگاهی، رئیس فدراسیون با اصحاب رسانه در محل فدراسیون برگزار شد و به سوالات خبرنگاران حاضر پاسخ داد. رئیس فدراسیون در مورد بدهی این فدراسیون گفت : بدهی فدراسیون ژیمناستیک که تا این لحظه مشخصشده و نزدیک به رقم نهایی است چیزی حدود ۲٫۵ میلیارد بدهی در فدراسیون است که ما این بدهی را به ارث گرفتیم. این بدهی بخش سنگین مالیاتی بوده که فدراسیون ژیمناستیک داشت. در واقع حقوق و پرداختی‌هایی که فدراسیون کم کرده بوده مالیات آن را متأسفانه پرداخت نکرده است. این روند چیزی حدود ۹۸۰ میلیون تومان بدهی مالیاتی بود و ۹۵۰ میلیون تومان بابت استفاده از اماکنی که در اختیار فدراسیون بوده داشته‌ایم. جا دارد از مهندس کریمی رئیس شرکت توسعه و تجهیزات تشکر کنیم که او در کمک به پرداخت تدریجی ما را همراه کرده است.  ما نزدیک به نیمی از این بدهی را پرداخت کرده‌ایم. یک بدهی بزرگ هم به تأمین اجتماعی داشتیم که در مورد سنوات گذشته کارمندان بوده که عدد قابل توجهی است. وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: عده‌ای که در ابتدا مراجعه کردند طلب‌های خود را دریافت کردند و با رضایت تسویه را انجام دادند اما عده‌ای هم از مسیر شکایت وارد شدند و پیگیری شده است. فقط موضوع یک نفر در حال حاضر در جریان است.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به این سؤال که سال گذشته با حضور داورزنی معاون ورزش سالنی افتتاح شد آیا آن سالن به مناقصه گذاشته شده است، گفت: در حال حاضر این سالن در اختیار ما است، وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و تجهیز هیچ برنامه‌ای برای گرفتن از فدراسیون ژیمناستیک ندارد. ما هزینه‌های زیادی برای سالن کرده‌ایم و مهر اختصاصی بودن این سالن برای همیشه به نام ژیمناستیک زده شده است. در حال حاضر تیم ملی پسران در این سالن تمرین می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که قرار بود سالن پایین فدراسیون ژیمناستیک مجهز شود آیا مجهز شد یا خیر، گفت: ما خوابگاه را فعلاً تأسیس کرده‌ایم بچه‌های ما فعلاً در همین ساختمان حضور دارند آنها دیگر دغدغه رفت‌وآمددر ترافیک را ندارند و از امکانات مجموعه نیز می‌توانند استفاده کنند. در تلاش هستیم اندکی امکانات خوابگاه را برای بچه‌ها بیشتر کنیم.

اینچه‌درگاهی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: با توجه به اینکه تمام سنین رده‌های ژیمناستیک پایین‌تر از تمام رشته‌ها است بهلول‌زاده در المپیک جوانان حاضر شد او ۱۷ ساله است و افتخارآفرینی کرده است. بنابراین برای ما فاصله بین رده سنی جوانان و بزرگسالان شکاف عمیقی نیست. قهرمانانی که در المپیک آرژانتین شرکت کرده‌اند قطعاً به خاطر فاصله کم سنی که در رده جوانان و بزرگسالان دارند قطعاً می‌توانند در المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز حضور پیدا کنند.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در مورد اینکه اعزام تیم‌های ملی ژیمناستیک در گذشته مدام لغو شده و ناامیدی در بین خانواده‌ها زیاد بود اما حالا خانواده‌ها دلگرم شده‌اند، گفت: والدین یکی از قهرمانان با من صحبت می‌کرد که بچه‌های ما در طول ۵ سال گذشته اعزامی نداشتند و این موضوع باعث سرخوردگی ملی‌پوشان ما می‌شد وقتی من آمدم خانواده‌ها با من صحبت می‌کردند که ما می‌خواهیم فرزندان خودمان را به رشته‌های دیگر ببریم اما وقتی با ما صحبت کردند مدعی شدند که صبر می‌کنند تا شاید شرایط در مدیریت فعلی تغییر کند. ما هم تلاش کردیم خدا را شکر اعزام‌ها صورت گرفت و خانواده‌ها دلگرم شدند.

وی در مورد اینکه فدراسیون ژیمناستیک پیش از اعزام تیم ملی ژیمناستیک به بازی‌های آسیایی اندونزی اصرار می‌کرد که تیم ملی با ۵ نماینده راهی این رقابت‌ها شود اما این اتفاق رخ نداد، گفت: در  ابتدا صحبت از اعزام دو نفر به اندونزی بود ما اصرار کردیم که تیم ژیمناستیک کامل برود اما خروجی جلسه و آنچه که به ما اعلام کردند در نتیجه ۴ نفر بود. تا لحظه‌های آخر پیش از اعزام به جاکارتا اگر مصاحبه‌های قبل از اندونزی را نگاه کنید من اعلام کردم که اعزام این نفرات شکننده است متأسفانه این اتفاق رخ داد. تلاش ما اعزام ۵ نفر بود اما صلاحدید مسئولان روی اعزام ۴ نفر بود.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به این سؤال که شرایط مصدومیت خناری‌نژاد به چه صورت است، گفت: ما منتظر شدیم که او خودش تصمیم بگیرد او تمام تلاش خود را کرد اما متأسفانه وضعیت شانه او این طور نیست که بتواند روی کتف خود فشار بیاورد. با ترجیح خود تصمیم گرفته دنیای قهرمانی را کم‌کم کنار بگذارد و در وسیله دار حلقه به عنوان مربی جوان از او استفاده خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت کادر فنی در رشته هنری چطور است آیا با آنها ادامه همکاری داده می‌شود یا خیر، یا اینکه از مربی خارجی استفاده می‌شود یا خیر، گفت: با توجه به نتیجه خوبی که کادر فنی گرفته سعی می‌کنیم از مربیانمان استفاده کنیم باید تلاش کنیم آنها را توانمندتر کنیم چون این مربیان سالها برای ما می‌مانند اما ما باید یک مشاور خارجی در کنار مربیان خودمان داشته باشیم. با آقای جرارد سرمربی تیم ملی بلژیک که یک هلندی است به توافق رسیدیم او پذیرفت و آمد شرایط بچه‌های ما را دید اما متأسفانه با توجه به وضعیت ارز ما نتوانستیم با او به توافق برسیم متأسفانه او جذب تیم ملی کشور دیگری شده است. در حال حاضر با یک مشاور خارجی خوب هم وارد مذاکره شده‌ایم. اگر توافق صورت بگیرد به عنوان مشاور در کنار مربیان حضور خواهد داشت.

اینچه‌درگاهی در پاسخ به این سؤال که بحث خرید یک ست ژیمناستیک و حمایت مسئولان وزارت ورزش و جوانان به کجا رسید، گفت: خرید ست ژیمناستیک به خاطر شرایط حاکم سخت‌تر شده تحریم‌ها کار ما را سخت‌ کرده است، هنوز به خاطر فراز و فرودهای ارزی موفق نشدیم که وسایل را در سالن داشته باشیم هر چند که بچه‌های ما روی وسایل استاندارد کار می‌کنند. البته وسایل سخت از جنس ایرانی مرغوب هستند، چوب‌ها که استرس را تحمل می‌کنند خارجی هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که شما در مورد اسپانسر صحبت‌های زیادی مطرح کرده بودید توافق‌ با آنها به کجا رسید، گفت: انتخابات ریاست فدراسیون چند مرحله به تأخیر افتاد آن تأخیر باعث شد آن فرد که اسپانسر بود برود و جای دیگر هزینه کند در حال حاضر بانک صادرات و بخش‌های دیگری هستند که اسپانسر ما هستند و آورده‌هایی هم دارد باید جذابیت این رشته را زیاد کنیم آن هم با پخش مستقیم انشاءالله از دی ماه مسابقات لیگ ما پخش مستقیم خواهد داشت.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به این سؤال که مدال آسیایی خناری‌نژاد چه شد آیا به او داده می‌شود یا خیر، گفت: ما پیگیری کردیم تا مدال خناری‌نژاد را بگیریم گویا این روند طولانی خواهد بود ما ایمیل به فدراسیون جهانی ارسال کرده‌ایم آنها جواب می‌دهند که موضوع در حال بررسی است البته خناری‌نژاد پاداش‌ خود را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کرد باید به این نکته هم اشاره کنیم مشابه همین موضوع در وزنه‌برداری نیز وجود دارد. گویا دو سال طول کشیده است تا آنها مدال وزنه‌برداری را دریافت کنند فکر می‌کنم این روندی که ما در پیش گرفته‌ایم طولانی باشد ما فقط از دستمان پیگیری برمی‌آید آن را هم به شدت پیگیر هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در مورد داوری نگین مساح بازتاب رسانه‌ای داده نشده است، گفت: ما برای قضاوت داوران در عرصه بین‌المللی تلاش کردیم نگین مساح هم در مسابقات حضور داشت و اتفاقاً بازتاب خوبی از تلویزیون داشت ما دو داور در بخش مردان داشتیم که پوشش خبری مساح خیلی بیشتر از مردان بود.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تا المپیک ۲۰۲۴ فدراسیون برنامه‌ریزی دارد، گفت: من قبل از اینکه در مجمع رأی بگیرم اعلام کردم برای المپیک ۲۰۲۴ باید از یک جا حلقه را بشکنیم برای المپیک ۲۰۲۴ من خودم را درگیر کردم و احساس مسئولیت می‌کنم چه در آن مقطع باشم چه نباشم. ورزش ما نیاز به ثبات مدیریت دارد حتی در کادر فنی هم باید ثبات وجود داشته باشد چیزی که ما سعی کردیم برای آن تلاش کنیم. ما سنگ بنایی گذاشته‌ایم که امروز هستیم تا ۲۰ سال آینده نیز اگر نبودیم و هر کسی بود نتواند آن را تخریب کند. ما الان ۸ شاخه هستیم هر کدام از این شاخه‌ها نیز رئیس، دبیر، داور، مربی و … دارد. هر کدام هم برای خود برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند. اصلاً فدراسیون ژیمناستیک چند شاخه دارد که هر کدام یک مینی فدراسیون هستند.

وی در مورد بهلول‌زاده، گفت: بهلول‌زاده هم یک ژیمناست بود نه چیز دیگری مثل سایر ژیمناست‌های خوبی که داریم اینکه چرا بهلول‌زاده رفت این نیست که ما فقط او را داریم سهمیه نیز به نفر داده نشده بود بلکه به کشور داده شده بود ما برای انتخاب یک مرحله انتخابی برگزار کردیم، الفتی یک مصدومیت از ناحیه پا داشت و مدتی را پای او در گچ بود در آن انتخابی که برگزار کردیم این بچه با یک دهم از بهلول‌زاده دوم شد. اما ما دوباره انتخابی برگزار کردیم و در نهایت بهلول‌زاده انتخاب شد این نشان می‌دهد که ما به قدری قهرمانان نزدیک به هم داریم که ناچار می‌شویم با حساسیت بسیار زیاد نماینده تیم ملی را انتخاب کنیم. در حال حاضر نیز بهلول‌زاده خیلی باید خوب کار کند چون توسط حریفان دیگر تهدید می‌شود.

اینچه‌درگاهی در مورد برگزاری مسابقات بین‌المللی گفت: اواخر بهمن ماه مسابقات بین‌المللی ژیمناستیک به میزبانی ایران برگزار خواهد شد نایب رئیس فدراسیون جهانی ۱۴ و ۱۵ آذر ماه به ایران سفر خواهد کرد یکی از موضوعاتی که ما در مورد آن می‌خواهیم صحبت کنیم تغییر لباس بانوان است. ما در تلاشیم برای برگزاری مسابقات بانوان با حجاب اسلامی بعد از هر رویداد بین‌المللی یک سانت مسابقه برای بانوان اسلامی برگزار شود. این یک ایده خام است تا شاید پرورش داده شود شاید هم خیر. لباسی را طراحی کرده‌ایم و در شاخه JFA طراحی کرده‌ایم هنوز مصوب وزارت ورزش و جوانان نشده و تا شش ماه آینده ترکیب لباس و برنامه مصوب خواهد شد.

وی در مورد حمایت مالی ملی‌پوشان حاضر در اردوی تیم ملی گفت: سعی‌مان بر این است که اگر بچه‌ها در ترکیب تیم ملی هستند و نیاز به کمک مالی دارند انجام شود تا الان که کم و بیش انجام شده است قهرمانانی که مدال‌آور و افتخارآفرین باشند مشمول حقوق می‌شوند به لحاظ مالی این موضوع به آنها کمک می‌کند، تیم ملی ما جزو ۴ تیم برتر شده است ما روانشناس تیم داشته‌ایم تا لحظه اعزام، مشاور تغذیه برای تیم ملی داشتیم، پزشک و خدمات پزشکی را کامل انجام دادیم، ماساژور داریم که در واقع امکاناتی که تیم ما دارد خیلی از تیم‌ها ندارد.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به این سؤال که دلیل تأسیس و انحلال شرکت بازرگانی جنبش پویش چه بود، گفت: به پیشنهاد یکی از اعضای هیأت رئیسه در تاریخ ۲۴ مرداد ماه سال گذشته پیشنهادی شد تا برای فعالیت اقتصادی یک شرکتی تأسیس شود تا از طریق آن فدراسیون از لحاظ مالی کمک شود بنده به همراه دبیر فدراسیون و یکی از اعضای هیأت رئیسه مسئولیت را بر عهده داشتیم سعی کردیم افراد امینی مسئولیت را بر عهده بگیرند که فردا روزی کسی مدعی نباشد. شرکت تأسیس شد اما آن فردی که قول داده بود یکسری توانمندی‌های مالی دارد و می‌تواند متوجه شرکت کند متأسفانه نتوانست قول‌های خود را عملی کند. ۱۷ دی ۹۶ شرکت ثبت شد و فعالیت آغاز شد. آن فردی که می‌خواست قول‌های خود را عملی کند متأسفانه مدعی شد وعده‌های او برای عملی شدن برای همان مقطع است نه زمان فعلی. ما بلافاصله جلسه‌ای را تشکیل دادیم و شرکت منحل شد شرکت حتی حساب بانکی افتتاح شده نداشت بدون جابجایی ریالی در شرکت و فعالیت اقتصادی همه چیز منحل شد. ما متوجه شدیم آن فردی که توانایی انجام وعده‌هایی را که داده بود نیست ما سریع شرکت را منحل کردیم. برخی این ماجرا را بزرگ کرده و شایعه‌سازی کرده است هیچ اتهام مالی به کسی وارد نیست.

اینچه‌درگاهی در مورد اینکه در گذشته فدراسیون مدال‌های زیادی را کسب نکرده بود اما سهم رئیس فدراسیون ۵۵ مدال در این مدتی است که مدیریت کرده نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ به هر حال هر کسی که می‌آید می‌خواهد کار کند قصدی ندارد بد کار کند من تلاش می‌کنم برای بخشی که مسئول هستم شما نگاه کنید از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ ژیمناستیک ۹ مدال گرفته است که این ۹ مدال یک طلا در دار حلقه بوده است از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ ما ۵۵ مدال کسب کرده‌ایم. ۲۳ مدال طلا بوده، ۶ مدال آسیایی، تیمی، جوانان و بزرگسالان بوده است. این موضوع برای بچه‌های ما یک نوع خودباوری است در بین این مدال‌ها دو مدال جوانان آسیایی را نیز داریم. مدال‌های دیگری را نیز در کاپ تویوتای ژاپن ما یک نقره در خرک حلقه کسب کردیم. محصول آن می‌شود این خودباوری که حالا بچه‌ها می‌گویند کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ سخت نیست. ما برای ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی کرده‌ایم چه باشیم، چه نباشیم ما قهرمانان بزرگی پرورش خواهیم داد. وقتی قبول کردیم به فدراسیون بیاییم باید تلاش کنیم و در راستای موفقیت ژیمناستیک کار کنیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید