18
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

مراسم تجلیل از مدال‌آوران ژیمناستیک قهرمانی آسیا در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. خناری‌نژاد از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک؛ مراسم تجلیل از مدال‌آوران ژیمناستیک ایران در هشتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در مغولستان در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد. در این مراسم رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، زهرا اینچه درگاهی و محسن سلیمانی رئیس و دبیر فدراسیون ژیمناستیک و تعدادی از ملی‌پوشان و مربیان حضور داشتند.
دکتر اینچه درگاهی در این مراسم گفت: برای نخستین بار در تاریخ ، تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب دو مدال در یک دوره شد. امیدوارم این موفقیت‌ها تداوم داشته باشد و بتوانیم سهمیه المپیک هم بگیریم. این خودباوری در ژیمناستیک ایران وجود دارد و امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.
دکتر احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تحسین فدراسیون ژیمناستیک گفت: به قهرمانان ژیمناستیک افتخار می‌کنم. حرکت‌هایی که کیخا به نام خود ثبت کرده ‌اند، جای تقدیر و تشکر دارد و مدال نقره آسیا بسیار جای تبریک برای این قهرمان دارد و امیدوارم شاهد درخشش ورزشکاران برای کسب سهمیه ی المپیک ۲۰۲۰ داشته باشیم. وی افزود : از دکتر اینچه درگاهی بابت تمامی زحماتی که کشیده اند تشکر می کنم. امیدوارم که ژیمناستیک را همگانی کنیم و وزارت ورزش هم از این موضوع حمایت خواهد کرد.
در ادامه دکتر صالحی امیری ،رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ژیمناستیک انصافا رشته شادآفرین و فرحبخش در ایران و خارج کشوراست و هنوز جا دارد که کمک بیشتری به این ورزش شود. رئیس کمیته ملی المپیک افزود: ژیمناستیک در ایران و جهان باید جایگاه لازم را داشته باشد و باید سعی کنیم یک استراتژی و نقشه راه ۱۰ ساله داشته باشیم تا نتایج حمایت روی نوجوانان مشخص شود. همچنین باید آرمان و هدف اعم از کسب مدال در آسیا داشته باشیم. وی گفت: باید در ژیمناستیک کلی نگری داشته باشیم و خدمات ژیمناستیک باید ارزان و رایگان خدمت مردم ارائه شود. تجهیزات یکی از نکات دیگری است که باید به آن توجه کرد. تجهیزات به روز نیست و باید کمیته ملی المپیک ، وزارت ورزش و همچنین اسپانسر کمک زیادی به به روز کردن وسایل و تجهیزات کنند تا این امکانات جدید را در اختیار فدراسیون ژیمناستیک قرار دهیم. وی گفت: اگر امکانات را خوب کنیم ده‌ها کیخا خواهیم داشت و یک انقلاب در ورزش ژیمناستیک روی خواهد داد. سپس سعیدرضا کیخا ، مهدی احمدکهنی ، سید محمد شفیعی ، محمدرضا خسرونژاد و محمدرضا خیرخواه از مسئولین فدراسیون در برگزاری این مراسم قدردانی کردند .
خیرخواه سرمربی تیم ملی ژیمناستیک گفت: ما هیچ ابزاری برای ژیمناستیک نداریم، اما با همین ابزار کم ثابت کردیم می‌توانیم مدال قهرمانی جهان کسب کنیم. سخت است که با این ابزار محدود و پول کم قول موفقیت داد. او ادامه داد: وقتی کیخا در رقابت‌ها شرکت می‌کند ۱۰ دوربین خارجی از جمله چینی روی این ورزشکار زوم می‌کند تا ببیند حرکت جدیدی ثبت می‌کند یا خیر. بیشترین مشکل ما ابزار است و امیدواریم مسئولان به ما یک نگاه ویژه داشته باشند. اگر یک سوم امکانات دیگر کشور‌ها در اختیار ما قرار بگیرد هم قول کسب سهمیه و هم قول مدال را می‌دهیم.
همچنین از هادی خناری نژاد – کاپیتان ارزنده و سابق تیم ملی ژیمناستیک کشورمان تجلیل شد. خناری نژاد در سال ۲۰۱۵ رتبه چهارم آسیا را کسب کرد ، اما پس از دوپینگ ورزشکار قزاقستانی، او به مدال برنز رسید و در این مراسم هم این مدال را دریافت کرد و مورد تجلیل قرار گرفت. خناری نژاد در پایان با چشمانی اشکبار از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد .
تیم ملی ژیمناستیک کشورمان در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا در مغولستان موفق به کسب یک نقره توسط سعیدرضا کیخا و یک برنز توسط مهدی احمدکهنی شد که این نتیجه در تاریخ ژیمناستیک کشورمان برای نخستین بار اتفاق افتاد .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید