بنام خدا

مراسم تجلیل از مدال‌آوران ژیمناستیک قهرمانی آسیا در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. خناری‌نژاد از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد

در شهریور ۳, ۱۳۹۸ @ ۸:۳۰ ق.ظ

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک؛ مراسم تجلیل از مدال‌آوران ژیمناستیک ایران در هشتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در مغولستان در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد. در این مراسم رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، زهرا اینچه درگاهی و محسن سلیمانی رئیس و دبیر فدراسیون ژیمناستیک و تعدادی از ملی‌پوشان و مربیان حضور داشتند.
دکتر اینچه درگاهی در این مراسم گفت: برای نخستین بار در تاریخ ، تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب دو مدال در یک دوره شد. امیدوارم این موفقیت‌ها تداوم داشته باشد و بتوانیم سهمیه المپیک هم بگیریم. این خودباوری در ژیمناستیک ایران وجود دارد و امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.
دکتر احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تحسین فدراسیون ژیمناستیک گفت: به قهرمانان ژیمناستیک افتخار می‌کنم. حرکت‌هایی که کیخا به نام خود ثبت کرده ‌اند، جای تقدیر و تشکر دارد و مدال نقره آسیا بسیار جای تبریک برای این قهرمان دارد و امیدوارم شاهد درخشش ورزشکاران برای کسب سهمیه ی المپیک ۲۰۲۰ داشته باشیم. وی افزود : از دکتر اینچه درگاهی بابت تمامی زحماتی که کشیده اند تشکر می کنم. امیدوارم که ژیمناستیک را همگانی کنیم و وزارت ورزش هم از این موضوع حمایت خواهد کرد.
در ادامه دکتر صالحی امیری ،رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ژیمناستیک انصافا رشته شادآفرین و فرحبخش در ایران و خارج کشوراست و هنوز جا دارد که کمک بیشتری به این ورزش شود. رئیس کمیته ملی المپیک افزود: ژیمناستیک در ایران و جهان باید جایگاه لازم را داشته باشد و باید سعی کنیم یک استراتژی و نقشه راه ۱۰ ساله داشته باشیم تا نتایج حمایت روی نوجوانان مشخص شود. همچنین باید آرمان و هدف اعم از کسب مدال در آسیا داشته باشیم. وی گفت: باید در ژیمناستیک کلی نگری داشته باشیم و خدمات ژیمناستیک باید ارزان و رایگان خدمت مردم ارائه شود. تجهیزات یکی از نکات دیگری است که باید به آن توجه کرد. تجهیزات به روز نیست و باید کمیته ملی المپیک ، وزارت ورزش و همچنین اسپانسر کمک زیادی به به روز کردن وسایل و تجهیزات کنند تا این امکانات جدید را در اختیار فدراسیون ژیمناستیک قرار دهیم. وی گفت: اگر امکانات را خوب کنیم ده‌ها کیخا خواهیم داشت و یک انقلاب در ورزش ژیمناستیک روی خواهد داد. سپس سعیدرضا کیخا ، مهدی احمدکهنی ، سید محمد شفیعی ، محمدرضا خسرونژاد و محمدرضا خیرخواه از مسئولین فدراسیون در برگزاری این مراسم قدردانی کردند .
خیرخواه سرمربی تیم ملی ژیمناستیک گفت: ما هیچ ابزاری برای ژیمناستیک نداریم، اما با همین ابزار کم ثابت کردیم می‌توانیم مدال قهرمانی جهان کسب کنیم. سخت است که با این ابزار محدود و پول کم قول موفقیت داد. او ادامه داد: وقتی کیخا در رقابت‌ها شرکت می‌کند ۱۰ دوربین خارجی از جمله چینی روی این ورزشکار زوم می‌کند تا ببیند حرکت جدیدی ثبت می‌کند یا خیر. بیشترین مشکل ما ابزار است و امیدواریم مسئولان به ما یک نگاه ویژه داشته باشند. اگر یک سوم امکانات دیگر کشور‌ها در اختیار ما قرار بگیرد هم قول کسب سهمیه و هم قول مدال را می‌دهیم.
همچنین از هادی خناری نژاد – کاپیتان ارزنده و سابق تیم ملی ژیمناستیک کشورمان تجلیل شد. خناری نژاد در سال ۲۰۱۵ رتبه چهارم آسیا را کسب کرد ، اما پس از دوپینگ ورزشکار قزاقستانی، او به مدال برنز رسید و در این مراسم هم این مدال را دریافت کرد و مورد تجلیل قرار گرفت. خناری نژاد در پایان با چشمانی اشکبار از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد .
تیم ملی ژیمناستیک کشورمان در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا در مغولستان موفق به کسب یک نقره توسط سعیدرضا کیخا و یک برنز توسط مهدی احمدکهنی شد که این نتیجه در تاریخ ژیمناستیک کشورمان برای نخستین بار اتفاق افتاد .


آدرس اين مطلب در اينترنت: http://gymnastic.ir/?p=5670

© 2016 فدراسیون ژیمناستیک.تمام حقوق محفوظ است