بنام خدا

مراسم تجلیل از مدال‌آوران ژیمناستیک قهرمانی آسیا در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. خناری‌نژاد از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد

در آگوست 25, 2019 @ 8:30 ق.ظ

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک؛ مراسم تجليل از مدال‌آوران ژيمناستيک ايران در هشتمين دوره مسابقات قهرماني آسيا در مغولستان در آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک برگزار شد. در اين مراسم رضا صالحي اميري رئيس کميته ملي المپيک، عبدالحميد احمدي معاون فرهنگي و توسعه ورزش همگاني وزارت ورزش و جوانان، زهرا اينچه درگاهي و محسن سليماني رئيس و دبير فدراسيون ژيمناستيک و تعدادي از ملي‌پوشان و مربيان حضور داشتند.
دکتر اينچه درگاهي در اين مراسم گفت: براي نخستين بار در تاريخ ، تيم اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا موفق به کسب دو مدال در يک دوره شد. اميدوارم اين موفقيت‌ها تداوم داشته باشد و بتوانيم سهميه المپيک هم بگيريم. اين خودباوري در ژيمناستيک ايران وجود دارد و اميدوارم اين اتفاق رخ بدهد.
دکتر احمدي، معاون فرهنگي و توسعه ورزش همگاني وزارت ورزش و جوانان با تحسين فدراسيون ژيمناستيک گفت: به قهرمانان ژيمناستيک افتخار مي‌کنم. حرکت‌هايي که کيخا به نام خود ثبت کرده ‌اند، جاي تقدير و تشکر دارد و مدال نقره آسيا بسيار جاي تبريک براي اين قهرمان دارد و اميدوارم شاهد درخشش ورزشکاران براي کسب سهميه ي المپيک 2020 داشته باشيم. وي افزود : از دکتر اينچه درگاهي بابت تمامي زحماتي که کشيده اند تشکر مي کنم. اميدوارم که ژيمناستيک را همگاني کنيم و وزارت ورزش هم از اين موضوع حمايت خواهد کرد.
در ادامه دکتر صالحي اميري ،رئيس کميته ملي المپيک گفت: ژيمناستيک انصافا رشته شادآفرين و فرحبخش در ايران و خارج کشوراست و هنوز جا دارد که کمک بيشتري به اين ورزش شود. رئيس کميته ملي المپيک افزود: ژيمناستيک در ايران و جهان بايد جايگاه لازم را داشته باشد و بايد سعي کنيم يک استراتژي و نقشه راه 10 ساله داشته باشيم تا نتايج حمايت روي نوجوانان مشخص شود. همچنين بايد آرمان و هدف اعم از کسب مدال در آسيا داشته باشيم. وي گفت: بايد در ژيمناستيک کلي نگري داشته باشيم و خدمات ژيمناستيک بايد ارزان و رايگان خدمت مردم ارائه شود. تجهيزات يکي از نکات ديگري است که بايد به آن توجه کرد. تجهيزات به روز نيست و بايد کميته ملي المپيک ، وزارت ورزش و همچنين اسپانسر کمک زيادي به به روز کردن وسايل و تجهيزات کنند تا اين امکانات جديد را در اختيار فدراسيون ژيمناستيک قرار دهيم. وي گفت: اگر امکانات را خوب کنيم ده‌ها کيخا خواهيم داشت و يک انقلاب در ورزش ژيمناستيک روي خواهد داد. سپس سعيدرضا کيخا ، مهدي احمدکهني ، سيد محمد شفيعي ، محمدرضا خسرونژاد و محمدرضا خيرخواه از مسئولين فدراسيون در برگزاري اين مراسم قدرداني کردند .
خيرخواه سرمربي تيم ملي ژيمناستيک گفت: ما هيچ ابزاري براي ژيمناستيک نداريم، اما با همين ابزار کم ثابت کرديم مي‌توانيم مدال قهرماني جهان کسب کنيم. سخت است که با اين ابزار محدود و پول کم قول موفقيت داد. او ادامه داد: وقتي کيخا در رقابت‌ها شرکت مي‌کند 10 دوربين خارجي از جمله چيني روي اين ورزشکار زوم مي‌کند تا ببيند حرکت جديدي ثبت مي‌کند يا خير. بيشترين مشکل ما ابزار است و اميدواريم مسئولان به ما يک نگاه ويژه داشته باشند. اگر يک سوم امکانات ديگر کشور‌ها در اختيار ما قرار بگيرد هم قول کسب سهميه و هم قول مدال را مي‌دهيم.
همچنين از هادي خناري نژاد – کاپيتان ارزنده و سابق تيم ملي ژيمناستيک کشورمان تجليل شد. خناري نژاد در سال 2015 رتبه چهارم آسيا را کسب کرد ، اما پس از دوپينگ ورزشکار قزاقستاني، او به مدال برنز رسيد و در اين مراسم هم اين مدال را دريافت کرد و مورد تجليل قرار گرفت. خناري نژاد در پايان با چشماني اشکبار از دنياي قهرماني خداحافظي کرد .
تيم ملي ژيمناستيک کشورمان در مسابقات قهرماني 2019 آسيا در مغولستان موفق به کسب يک نقره توسط سعيدرضا کيخا و يک برنز توسط مهدي احمدکهني شد که اين نتيجه در تاريخ ژيمناستيک کشورمان براي نخستين بار اتفاق افتاد .


آدرس اين مطلب در اينترنت: http://gymnastic.ir/?p=5670

© 2016 فدراسیون ژیمناستیک.تمام حقوق محفوظ است