1
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

در هفته دفاع مقدس ، تجلیل از خانواده های شهدا ژیمناستیک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک؛درهفته دفاع مقدس و به پاس رشادت های دلیرمردان هشت سال دفاع مقدس با همت فدراسیون ژیمناستیک یادواره شهدا ورزشکار این فدراسیون با حضور خانواده های محترم شهدا، جانبازان ، ایثارگران ، مدافعین حرم ، مسئولان ورزش کشور ، مسئولان لشکری و شورای شهر تهران در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. مراسم با تلاوت قرآن توسط دکتر بیلکار آغاز شد. پس از پخش سرود ملی ، دکتر زهرا اینچه درگاهی ، رئیس فدراسیون ضمن خیرمقدم به مهمانان و مدعوین محترم ، یاد و نام شهیدان را مایه سربلندی ملت و نشانه ی راه به سوی پیروزی دانست و گفت : خدا را شاکر هستیم که توانستیم به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم گرامی داشت عزیزانی را برگزار نماییم که با نثار جانشان حافظ دین و ضامن عزت امنیت امروزمان هستند. بی شک هر اقدام در راه حفظ این ارزش ها مقدس خواهد بود.

در ادامه سردار قاسمی ، مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران،با تشکر ویژه از ریاست فدراسیون در برگزاری این مراسم باشکوه گفت:امیدوارم همه بانوان محترمی که این مسئولیت را می پذیرند با یک تعهد، یک انگیزه ویک فعالیت خیلی جدی کار را پیگیری کنند. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابلاغ سلام ودورود دکتر سلطانی فر ، وزیر ورزش و جوانان حضور خانوده های محترم شهدا و حاضرین وسپاس از ریاست فدراسیون افزود: یک جنگ ناخواسته به ما تحمیل شد. این هجومی که الان به سمت ما آمده همان زمان هم بود،در آن مقطع مشکلات بیش از حدی را پشت سر گذاشتیم. مردم بودند که پای این نظام ایستادند، مردم بودند که هشت سال جنگ را به نحو احسن اداره کردند. پیروزی های کشور ما با دعای امام خمینی ( ره ) آن پیر جماران و اخلاص و جوانمردی رزمندگان به دست آمد.

در ادامه دکتر غفوری فرد، رئیس بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی، از برگزاری مراسم یاد و خاطره شهدا و از پیشرفت و نتایج بدست آمده در دوسال گذشته ی این فدراسیون قدردانی کردو گفت: اگر علاقه باشد و آدم احساس دین به این مملکت کند و به جوانان علاقمند باشد ، پیروزی های زیادی را به دست می آورد. پیروزی هایی که خانم دکتر و همکارانشان کسب کردند برای پول نبوده چرا که بودجه فدراسیون را می دانم، حتما علاقه ، فکر و تلاش و کوشش بوده است.

دکتر علیخانی، عضو هیات رئیسه و عضو شورای شهر تهران، سخنران بعدی این مراسم بود که در ابتدا از ریاست فدراسیون در برگزاری این مراسم قدردانی کرد و درباره شایعه شهیدزدایی در تهران و تابلوهایی که این روزها در رسانه ها جنجالی شده گفت: کسی جرات ندارد در کشور ما این کار را انجام بدهد این افراد اهداف دیگری را پیگیری می کنند.

سردارپاسدار اسدالهی ، رئیس بازرسی سپاه یکی از مدعوین این مراسم سخنانش را با این جمله آغاز کرد:  در این گونه مجالس و محافل وقتی از ۸ سال جنگ و شهدا گفته می شود، امروز به این نتیجه می رسیم که بیان خاطرات نسل ساز است و نسل را مقاوم می سازد.امروز همه شهادت می دهند که این فرهنگ دفاع مقدس هرجایی که ورود می کند ، خروجی اش عزت مسلمین است .در هر دوره ای از زمان هم باشد یک پیام بیشتر ندارد همان پیامی که از سیدالشهدا باید گرفت ” زیر باد ذلت نمی رود اما پرچمداری برای اسلام می کند ” / حفظ ایمان هزینه دارد این شهدای عزیز و بزرگوار که به مناسبت هایی دور هم جمع می شویم و از آنها یاد می کنیم برای حفظ ایمان هزینه هایشان را جلوتر از همه ی ما پرداخت کردند.

دکتر عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان سخنران بعدی این مراسم بود و گفت: از فدراسیون ژیمناستیک برای ادای احترام به شهیدان انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم تشکر می کنم . آنچه شهدا انجام دادند قابل توصیف نیست ، پیشرفتی که داریم مرهون خون آن شهیدان عزیز است .جامعه ورزش یک جامعه پیشگام در فرهنگ ایثار و شادت بوده و در عمل پایبندی خود را به مقام شهدا نشان داده است.

در بخش پایانی این مراسم هم آقایان احمدی ، سرپرست نایب رییسی و رئیس هیات استان قزوین و افضلی فر ، رئیس هیات استان اردبیل از جانبازان دفاع مقدس به نمایندگی از خانواده های شهدا و ایثارگران یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشتند. ضمن اینکه در این مراسم مهندس تقی زاده ؛ معاون حقوقی وزیر ورزش و جوانان ، کیکاووس سعیدی ؛ دبیر کل کمیته ملی المپیک،افضلی فر؛مشاور قوانین و نماینده سابق مجلس ، ابراهیم جوادی ؛ قهرمان کشتی جهان وآسیا ، آقای هرمزی ؛ نماینده دفتر مدیرکل فرهنگی وزارت ورزش حضور داشتند . در پایان هم از خانواده های شهیدان گرانقدر ، گرامی ، عطاری، نیکجو ، بهفر، عبادی، فروتن، سلطان احمدی و از جانبازان و ایثارگران و برخی از روسای هیات ها که منسوب به خانواده شهیدان ، جانبازان و ایثارگران بودند با اهداء یادبود قدردانی بعمل آمد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید