400
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

سردارپاسدار عبدالهی : به گفته شهید جهان آرا ” اگر شهر سقوط کرد ناراحت نباشید اما مواظب باشید ایمانتان سقوط نکند”.

خلاصه سخنرانی سردار پاسدار اسداللهی ، رئیس بازرسی سپاه در مراسم تقدیر از خانواده های شهداى ژیمناست(به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس)

ابتدا ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان را تسلیت و تعزیت می گویم، همچنین هفته دفاع مقدس را گرامی می دارم. عرض و ادب و احترام و خداقوت حضور برگزارکنندگان مراسم بزرگداشت دارم. یاد می کنم از شهدا و فرزندان شهید عزیز و بزرگوار این دوران که مزین شده اند به نام آنها و مدافعان حرم، بخصوص مدافع حرم سردار جاویدالاثر متوسلیان و حاج حسین همدانی .
شرایط و حال و هوای آن زمان را جوانان متولدین دهه ۷۰ هرگز از نزدیک ندیده اند. وقتی دهه ۹۰ جوانان دهه ۷۰ را بعنوان مدافعین حرم را می بینیم. همان بچه های شلمچه جلوی چشمان ما می آیند، اینها شلمچه نبوده اند و اگر شلمچه را دیده اند، راهیان نور بوده اند. اصولا سن این جوانان به سالهای دفاع مقدس نمی خورد. این نسل ، نسل تهاجم فرهنگی است. نسل دهه ۷۰ بزرگ شده ى دوره ی ماهواره و …است. حالا می بینیم که نسل دهه ۷۰ می رود در حسینیه و جبهه ….

شهری به نام حلب داریم ( می خواهم مطلب را ربط بدهم به شهید جهان آرا )
حلب شهری چند میلیونی است.اگر سقوط میکرد دیگر نیاز نبود دمشق سقوط کند. تمام منطقه ساقط شده بود و کار سوریه به عبارتی تمام بود، بعد از سوریه ، کار عراق هم تمام می شد… زمانی شد که حلب ۶٠-۵٠ درصد سقوط کرده بود. کسی یک درصد هم امید به آزادی آن نداشت. دشمن فاتحانه به شهر نگاه می کرد اما آن کلامی که محمد جهان آرا گفته بود ؛ “اگر شهر سقوط کرد ناراحت نباشید، شهر سقوط کرده را دوباره پس می گیریم. اما مواظب باشید ایمانتان سقوط نکند”. بچه ها آن زمان ایمانشان را با مظلومیت ، با نداری و با غربت حفظ کردند. اما سالها بعد ۲۰۰۰ کیلومتر آن طرف تر دیگر تکیه گاهی نبود… درس را از دفاع مقدس گرفته بودیم و شکی نداشتیم اما شرایط با دفاع مقدس هم قابل قیاس نبود. سال ٩۵-٩۴ رزمندگان مدافعان حرم ما جنگیدند و شهید دادند اما ایمانشان را حفظ کردند. امروز همه شهادت می دهند که این فرهنگ دفاع مقدس هر جا می رود نتیجه اش فزونی عزت مسلمین است. در هر دوره ای یک پیام فقط وجود دارد، همان پیامی که از سید الشهدا گرفته ایم ” زیر بار ذلت نمی رویم اما پرچمداری برای اسلام می کنیم”
بازوان این رزمندگان ، دست و بازویی است که امام راحل بر آن بوسه می زد و این بازوان همه جا منشا خیر است و همه جا مرجع و پناه مستمندان و مستضعفان جهان است. در خاتمه وصیت شهید احمدرضا احمدی ، نفر اول کنکور سال ۶۴پزشکی تهران را ذکر می کنم؛
بسم الله الرحمن الرحیم
” فقط نگذارید حرف امام روی زمین بماند .همین ”
کوچکترین سرباز امام زمان ( احمدرضا احمدی )

در پایان از برگزارکنندگان مراسم قدردانی می کنم و برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون می نمایم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید