20191104_134124
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

اینچه‌درگاهی: کیخا می‌تواند سهمیه المپیک بگیرد

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایرنا؛ رییس فدراسیون ژیمناستیک در نشست خبری گفت: سعیدرضا کیخا در وورلد کاپ‌ها شرکت کرده و رنکینگ چهار دارد و سه نفر جلوتر از وی هستند. سه نفر سهمیه گرفته‌اند و کیخا شانس کسب سهمیه المپیک در مسابقات بعدی را دارد.

زهرا اینچه‌درگاهی در نشست خبری با اصحاب رسانه در ابتدا اظهار داشت: انتقادات برخی از اعضای هیات رییسه اقدام فردی است و این بحث مربوط به یک نفر است. از او دعوت کردم درباره موضوعات مختلف بحث کنیم و من شنونده انتقادات وی هستم.
وی با اشاره به برخی حاشیه‌ها برای فدراسیون خاطرنشان کرد: اختلاف نظر در فدراسیون تازه نیست و از قبل وجود داشته است. در برخی دوره‌ها زیاد و برخی مواقع کم است. در دوره حضور برخی، این انتقاد کم و در دوره خاص افزایش پیدا می‌کند. انتقادات به منافع شخصی گروه خاص ارتباط معنایی دارد. این گروه در مواقعی با حاشیه‌سازی رییس سابق فدراسیون را با دست‌بند از اتاقش خارج کردند. مجموعه کنونی موفق است و برای همکاری با صاحب‌نظران مشکلی نداریم اما برخی دنبال خدمت‌رسانی نیستند بلکه به دنبال پست هستند. سهم‌خواهی در سیستم من جواب نمی‌دهد.

رییس فدراسیون ژیمناستیک ضمن بررسی دوره‌های گذشته اذعان داشت: از سال ۹۰ تا ۹۳ دریافتی برخی بالا بود و ما در بدو ورود با شکایات زیادی مواجه بودیم. امروز شمار نیروها تعدیل شده تا در بودجه صرفه‌جویی شود. ۱۶ نفر تعدیل کردیم و هزینه آن به ژیمناستیک اختصاص یافت. با تعدیل نیروها افراد نباید به دنبال حاشیه باشند. اگر دلسوز ژیمناستیک هستند باید در مسیر پیشرفت حرکت کنند. با انتخابات تغییرات شکل می‌گیرد و برای تغییر لازم است تفکر عوض شود.

وی در زمینه سرمایه گذاری برای رسیدن به المپیک تصریح کرد: ثبات مدیریتی برای پیشرفت یک اصل است و من با این رویکرد وارد شدم. قرار نیست بعد از چهار سال هیچ مسوولیتی نپذیرم بلکه با برنامه خود به دنبال سهیم شدن در افتخارات آینده هستم. برای فدراسیون چارت جدید تعریف کردیم و این چارت بر مبنای فدراسیون جهانی است. فدراسیون نقش نظارتی بر این چارت‌ها دارد. با این کار برای آینده سازمان برنامه تنطیم شده و رییس بعدی ادامه‌دهنده آن است او دیگر نمی‌تواند از صفر شروع کند. در سال ۹۶ ما تنها ۱۱ ورزشکار در مسابقات انتخابی داشتیم اما با برنامه‌ریزی بر روی جوانان توانستیم شمار این افراد را افزایش دهیم. نوجوانان تحت برنامه منظم هستند تا پشتوانه‌سازی انجام شود. پایگاه مدارس ژیمناستیک نیز در دستور کار قرار دارد و استان‌های کمتر برخوردار را در برمی‌گیرد. برای این کار با مربیان سطح بالا قرارداد داریم و تمام هزینه‌ها را پرداخت خواهیم کرد تا استعدادیابی شکل گیرد. مربیان محلی نیز در کنار مربیان فدراسیون آموزش می‌بینند و توسعه ژیمناستیک در این استان‌ها پایدار است.

اینچه‌درگاهی در زمینه سهمیه‌های المپیک گفت: در دوره انتخابات قول سهمیه ندادم اما اردوها همچنان با تمام توان برگزار میشود. احتمال المپیک برای ورزشکارها در توکیو وجود دارد. آقای سعیدرضا کیخا در وورلد کاپ‌ها شرکت کرده و رنکینگ چهار دارد و سه نفر جلوتر از وی هستند. سه نفر سهمیه گرفته‌اند و کیخا شانس کسب سهمیه المپیک در مسابقات بعدی را دارد و باید صبر کنیم.

رییس فدراسیون در زمینه بودجه فدراسیون بیان داشت: گردش مالی و بودجه یک فدراسیون باید قبل از سال بسته شود. ۲۲ شهریور تفاهم‌نامه وزارت ورزش و فدراسیون امضا شد. این در حالی بود که پیش‌بینی بودجه ۱۷ فروردین ۹۸ شده بود. پیش‌بینی شامل درآمدها بود که از طرق مختلف به دست می‌آید. بخش هزینه‌ها شامل اعزام‌ها، اردوها، کمک مالی به هیات استان‌ها و حقوق و دستمزد می‌شود. برای این کار ۱۷ فروردین تمام هزینه و درآمدها پیش‌بینی شد. با بودجه پیش‌بینی شده هیچ اردو و اعزامی کنسل نشده و حقوق‌ها به صورت به روز پرداخت شده است. در ۶ ماه اول سال بودجه را در بهترین شکل انجام دادیم. برای ۶ ماهه دوم سال تمام برنامه‌ها تدوین شده است و پیش‌بینی تمام هزینه و درآمدها شده است که یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون کم است که باید با روش‌های مختلف تامین شود. یکی از دلایل آن گرانی ارز است. تا امروز ۲۶ اردوی تیم ملی و ۱۱ مسابقه را برگزار کردیم و رییس فدراسیون نیز ۲ سفر خارجی داشته است.

اینچه درگاهی با اشاره به برخی جوسازی‌های اعضای هیات رییسه فدراسیون گفت: بهتر بود که برخی از دوستان در هیات‌ رییسه کمک می‌کردند تا کسری‌ها جبران شود. جزییات هر هزینه‌ای در جلسات هیات‌ رییسه مطرح می‌شود. برخی چهار میلیارد بدهی و برخی چهار میلیارد کسر بودجه طرح می‌کنند اما هیچکدام از این ارقام نیست.

وی با اشاره به برخی انتقادات در زمینه تاسیس شرکت زیرمجموعه فدراسیون تاکید کرد: بعد از کوتاه‌مدت که به اشتباه بودن شرکت پی بردیم آن را منحل کردیم اما تمام اعضای هیات‌ رییسه پای تاسیس این شرکت را امضا کردند.

وی با اشاره به اعزام مسئول دفترش به خارج از کشور گفت: مسئول دفتر من بیش از ۲۰ سال سابقه در ژیمناستیک دارد و یک کارمند عادی نیست. ضمن آنکه وی با هزینه شخصی به خارج کشور رفت. همچنین سفر خواهرم به اتریش به حاشیه تبدیل شد. خواهرم آزاد است به هر کجا سفر کند اما اگر با هزینه فدراسیون باشد قانونی است بگویند کلاس اتریش کی بوده است که خواهرم در آن شرکت کرده است. تمام این ادعاها را پیگیری قانونی می‌کنم. سفر خواهرم ربطی به فدراسیون ندارد. خود من فقط برای یک مسابقه برای دیدن مسابقات به باکو رفتم و سفرهای بعدی‌ام حضور در جلسات فدراسیون جهانی بوده است. یکی از مسئولان سابق ادعا می‌کند به خاطر انتقاد از رییس فدراسیون برکنار شده‌ است. در این زمینه می‌گویم وی به خاطر کارکردش برکنار شد. بارها در زمینه کارکرد به او تذکر دادیم اما رویه تغییر نکرد. حتی به صورت کتبی برای جلسه دعوت کردیم که به فدراسیون نیامد. نامه دعوت وی با شماره موجود است.

اینچه‌درگاهی در زمینه گزارش سازمان بازرسی کشور گفت: سازمان بازرسی در تمام ارگان‌ها نماینده دارد و آخر مهر برای استقرار در فدراسیون نماینده معرفی کردند که ما پذیرفتیم. کاش برای بازرسی چند سال انتخاب نمی‌شد بلکه ۲ دهه گذشته به صورت کامل بررسی می‌شد. بازرسی ادواری است و ما هم با آنها نهایت همکاری را داشتیم. در حکم اعلام شد از ۹۵ تا ۹۷ بررسی شود اما آنها فقط از مرداد ماه ۹۶ که من مدیر بودم بررسی کردند و دلیل این کار را نمی‌دانم. در این بررسی هم بخش فنی و هم مالی مورد بررسی قرار گرفت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید