برنا
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

زهرا اینچه‌درگاهی در گفتگو با خبرگزاری برنا: برخی دنبال حاشیه‌سازی برای ورزشکاران در مسیر المپیک هستند/ فدراسیون ژیمناستیک از نظارت استقبال می‌کند/ در زمان لازم مستندات را به دستگاه‌های مربوطه ارائه می‌کنیم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک و به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا ؛ زهرا اینچه‌درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک، درپی حواشی ایجاد ایجاد شده برای این فدراسیون طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص تدابیر و رویکرد فدراسیون جهت جلوگیری از درگیر شدن ورزشکاران در این مسائل و ضربه دیدن تیم ملی بیان کرد: باتوجه به این‌که نزدیک المپیک هستیم و تعدادی از ژیمناست‌های ما در صدد کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو هستند، تمام تلاش خود را کردیم که ورزشکاران وارد این موضوع نشوند. البته علی‌رقم این‌که حواشی ایجاد شده کمی هم روحیه آن‌ها را جریحه‌دار کرده است.

او افزود: خود ورزشکاران ما خواستند تا وارد این موضوع شوند و جوابیه افراد را از قول کسانی که خدمات این مجموعه را دریافت می‌کنند، بدهند. اما ما اکیدا از آن‌ها خواستیم درگیر این مسئله نشوند.

اینچه‌درگاهی اظهار داشت: ما به ژیمناست‌هایمان گفتیم کار خوب و تشکر آن‌ها از فدراسیون در واقع تمرکز روی تمرینات و پیگیری اردوهاست. سعی کردیم بچه‌ها را روی تمرینات خود متمرکز نگه داریم. الان اردوی تیم ملی بزرگسالان ما به میزبانی در حال برگزاری است و اردوی جوانان ما هم چند روز پیش در همین استان به پایان رسیده. ما از ورزشکاران نخواستیم وارد این حواشی شوند، حتی وقتی خودشان خواستار اظهار نظر در این مسئله بودند، ما گفتیم بیشتر روی تمرینات‌شان تمرکز کنند.

او افزود گفت: ورزشکاران ما خدمات‌گیرندگان این مجموعه هستند که می‌بینند برای آن‌ها چه کارهایی می‌کنیم. گزارش مقایسه‌ای از سال ۹۳ ارائه دادم که بی‌شک ژیمناست‌های ما تعداد اعزام‌ها را می‌بینند و می‌دانند چه کارهایی برای آن‌ها صورت می‌گیرد. خوشبختانه بچه‌ها افراد معصوم‌تری از ما بزرگ‌ترها هستند، آن‌ها آنقدر قدرشناس بودند که فکر نمی‌کنم تا به حال جذب این صحبت‌ها شده باشند و حداقل سعی کردند منصفانه نگاه کنند. چون می‌بینند ما چگونه به آن‌ها خدمت می‌کنیم و وارد این مسائل نشدند.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در برخی رسانه‌ها در رابطه با گزارش سازمان بازرسی از فدراسیون ژیمناستیک تصریح کرد: متاسفانه برخی با دامن زدن به ابهامات به دنبال تاثیرگذاری و ایجاد اختلال در فعالیت ورزشکاران‌مان در مسیر مسابقات جهانی و المپیک هستند در صورتی که ما از نظارت استقبال می‌کنیم و سازمان بازرسی نیز یک نهاد نظارتی است و در این مورد وظیفه خود را انجام داده و ما مشکلی با این موضوع نداریم.

اینچه‌درگاهی در رابطه با اقدامات بعدی سازمان بازرسی و همچنین پاسخ فدراسیون ژیمناستیک به گزارش این سازمان گفت: سازمان بازرسی یک دستگاه نظارتی است نه یک دستگاه اجرایی به همین دلیل بعد از انجام بررسی‌ها گزارش‌های خود را تحویل دستگاه‌های مربوطه می‌دهد و ما نیز در زمان لازم اگر نیاز باشد مستندات و پاسخ‌های خود را به نهادهای مربوطه ارائه می‌کنیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید