تمجید فدراسیون جهانی ژیمناستیک از پارکورکار جوان ایران

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، سایت فدراسیون جهانی ژیمناستیک در گزارشی به تمجید از عملکرد یاسین همتی نژاد، پارکورکار جوان ایران پرداخته است.

در این گزارش آمده: یاسین همتی‌نژاد از ایران که به صورت آنلاین به اولین دوره مسابقات مجازی فری‌استایل پارکور «فدراسیون جهانی ژیمناستیک – فستیوال بین‌المللی ورزش‌های افراطی» ورود کرد، نه‌تنها امتیازهای خوبی از داوران گرفت، بلکه به عنوان یکی از بهترین‌های تاریخ پارکور مورد ستایش قرار گرفت و به فینال‌ این رقابت‌ها هم راه یافت.
در اولین دوره این رقابت‌ها، ۷۰ ورزشکار از ۲۶ کشور و پنج قاره مختلف برای انتخابی این رقابت‌ها مورد پذیرش قرار گرفتند. انتخاب هشت ورزشکار برتر در دو بخش مردان و زنان با نظر داوران فدراسیون جهانی ژیمناستیک (FIG) و همچنین آرای مردمی صورت گرفت.

از بین شرکت‌کنندگان در این رقابت‌های مجازی، همتی‌نژاد از ایران هم مورد تمجید داوران قرار گرفت، هم مورد ستایش رقبایش. ژوهان تونیر از فرانسه که خود از شرکت‌کننده‌های برجسته این رقابت‌ بود، یکی از صدها نفری بود که به صورت آنلاین همتی‌نژاد ۱۷ ساله را تشویق کرد و گفت: «این یکی از سخت‌ترین و تمیزترین اجراهایی بود که تاکنون دیده بودم».

یاسین همتی‌نژاد در اولین رویداد بین‌المللی خود باید با ماتی اسروونال از جمهوری چک رقابت کند که قهرمان مسابقات جهانی بازی‌های سرعتی شهری است و در این دوره از رقابت‌ها هم به عنوان نفر اول راهی دیدارهای پایانی شد. ورزشکارانی از چین، یونان، ژاپن، الجزایر، مکزیک و ترکیه هم به فینال مردان راه یافته‌اند.

چارلز پریرر، رئیس کمیسیون فدراسیون جهانی ژیمناستیک و بنیانگذار مشترک پارکور هم از نتایجی که تاکنون در این مسابقات مجازی به دست آمده، به وجد آمده است. او در این باره گفت: «تحت‌تأثیر تمامی این ورزشکاران قرار گرفتم و به خصوص خوشحالم که شاهد حضور چنین نمایندگان جهانی در بخش فینال مردان هستیم. ما در این بخش شرکت‌کنندگانی از آسیا، آفریقا، آمریکای جنوبی، اروپا و خاورمیانه داریم که این فوق‌العاده است».

شرکت‌کنندگان راه‌یافته به فینال با کسب حداکثر آرای داوران و البته آرامی مردمی موفق به رسیدن به این مرحله شدند. همتی‌نژاد خوش‌شانس بود که در رأی‌گیری مردمی رتبه هجدهم را به خود اختصاص داد و همین باعث ماندنش در این رقابت‌ها شد و قطعاً با حمایت قابل‌توجه هوادارنش پا به مرحله بعد رقابت‌ها خواهد گذاشت.

با توجه به اینکه امتیازهای ورزشکاران در مرحله بعد صفر می‌شود، نه‌تنها کسب امتیاز و ستایش از سوی داوران مورد نیاز است، بلکه آرای مردمی هم نقش بسزایی برای رسیدن به مراحل بالاتر دارد. ورزشکاران حالا تا تاریخ ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور) فرصت دارند تا ویدئویی جدید از خود به مسئولان برگزاری این رقابت‌ها برای دور بعد رقابت‌ها بفرستند. ویدئوها بعد از تأیید شدن روی خروجی سایت مدنظر این رقابت‌ها بارگذاری خواهد شد و از ماه آگوست تا ماه سپتامبر برای دیدن در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

رأی‌گیری مردمی هم در بازه زمانی چهار روزه از اواسط روز ۱۷ سپامبر (۲۷ شهریور) آغاز و در اواسط روز ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) به پایان خواهد رسید و در همان روز پایانی این رأی‌گیری هم برندگان اعلام خواهند شد.
انتهای پیام/