یاورمسرور: شرکت ۵۰۰ نفر در جشنواره مجازی روز ملی ژیمناستیک غافلگیر کننده بود

سهیلا یاورمسرور در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، در خصوص برگزاری جشنواره روز ملی ژیمناستیک اظهار داشت: در این جشنواره ۵۰۰ نفر شرکت کردند که این تعداد شرکت‌کننده برای ما غافلگیرکننده بود. به خاطر تعداد بالای شرکت‌کنندگان داوری همه آثار کمی زمانبر بود؛ اما بازخوردهای بسیار خوبی دریافت کردیم که نشان می‌داد برگزاری جشنواره به صورت مجازی تا حد بسیار بالایی مثمرثمر بوده است. داوری جشنواره هم به این شکل بود که برای جلوگیری از هر گونه شائبه‌هایی از همه استان‌های شرکت‌کننده داورانی را دعوت کردیم.

وی افزود: فدراسیون ژیمناستیک جزو اولین فدراسیون‌هایی بود که با شیوع ویروس کرونا تلاش کرد فعالیت‌های خود اعم از دوره‌های مربیگری و داوری، اردوهای تیم‌های ملی، مسابقات کشوری، پویش‌های مختلف در شاخه ژیمناستیک برای همه و همینطور جشنواره‌ روز ملی ژیمناستیک را از طریق فضای مجازی انجام دهد. انجام این فعالیت‌ها از طریق فضای مجازی برای این بود که ژیمناستیک کشور همچنان به رشد و پویایی خود ادامه دهد؛ چرا که مشخص نیست شیوع ویروس کرونا تا چه زمانی ادامه‌دار باشد.

سرپرست نایب‌رییسی بانوان فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به اینکه تایید لباس محجبه بانوان ایران توسط فدراسیون جهانی ژیمناستیک یکی از مهمترین دستاوردهای فدراسیون ژیمناستیک است، گفت: این اتفاق به سادگی رخ نداد و تعاملات و پیگیری‌های بسیار زیادی که دکتر اینچه درگاهی با مسئولان فدراسیون جهانی داشت باعث شد تا این فدراسیون در نهایت با پوشش بانوان آکروژیم ایران موافقت کند.

یاورمسرور در پایان خاطرنشان کرد: به جز تایید فدراسیون جهانی ژیمناستیک، وزارت ورزش هم باید لباس بانوان آکروژیم را تایید کند و تا الان هم چندین جلسه در این خصوص برگزار شده و ان‌شالله این تاییدیه هم به زودی کسب خواهد شد تا شاهد یک اتفاق تاریخی در ژیمناستیک بانوان ایران باشیم.

انتهای پیام/