big-fed
چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

سید طاهر علوی: گزینش داوران المپیکی کلا دگرگون شده است

گزینش داوران جهت حضور درالمپیک ۲۰۲۰ ژیمناستیک هنری مردان ژاپن بطور کلی دگرگون شده است.
سید طاهر علوی ضمن بیان این مطلب طی گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک خاطرنشان کرد: این دوره از کلاس در کشور اسلواکی و
با حضور ۱۲۶ داور برتر جهان از ۶۴ کشور برگزار شد. آنچه که مسلم است سیستم داوری و آزمون .”گزینش داوران کلا متحول شده است بطوری که دراین مرحله ۲۵ داور برتر مستقیما برای حضور در المپیک انتخاب می شوند. در همین راستا بنده باکسب ۹۱٫۷۶ امتیازجایگاه درجه ۳ داوری بین المللی را کسب کردم با این وجود شانس حضور اینجانب درالمپیک مشروط به آزمون مجدد در بخش داوری ژوری ( E) , و شرکت در مسابقات بین المللی مهم است. وی افزود:در دوره های قبلی از جمله ( ریو ۲۰۱۶ ) اگر کسی امتیاز ۹۰ را در داوری کسب میکرد مستقیما به المپیک راه می یافت اما الان شرایط تفاوت پیدا کرده و دشوارتر شده است بنا براین باید فضا و شرایط برای حضور داوران واجد شرایط در مسابقات بین المللی فراهم شود چرا که مطابق سیستم جدید، بخش مهم ارزیابی داوران جهت ارتقا، بعد از آزمون، حضور فعال در رقابتهای مهم است و چنانچه این امکان فراهم نشود شانس قضاوت در المپیک منتفی خواهد بود.

img_20161208_202012

علوی در پایان تاکید کرد:آسیا با حضور کشور های المپیکی قدرتمند ژاپن،چین،دو کره، قزاقستان ، ازبکستان ،چین تایپه و …، داور درجه یک بین المللی منطبق با سیستم جدید گزینش ندارد و این امر به مفهوم آن است امکان اینکه کشورهای یاد شده، نماینده ای برای قضاوت درالمپیک آینده داشته باشند دشوار است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید