د. دی ۲۹ام, ۱۳۹۹

امور فرهنگی

زندگینامه شهید مرتضی مطهری

( 12 اردیبهشت ماه 96) 

 

مطهری

شهید آیت‌الله مرتضی مطهری فرزند حجت‌الاسلام محمد حسین مطهری سال ۱۲۹۸ ش در فریمان چشم به جهان گشود. مقدمات علوم اسلامی را در مشهد گذراند. در ۱۳۱۵ش برای ادامه تحصیل به قم رفت. مراتب عالی علوم حوزوی را نزد اساتیدی چون آیت‌الله بروجردی، امام خمینی و علامه محمد حسین طباطبائی طی کرد. استاد مطهری با ورود به دانشگاه نقش عمده‌ای در نزدیک کردن اندیشه‌های حوزه و دانشگاه ایفا کرد. ایشان ۲۲ سال استاد دانشگاه تهران بود. وی یکی از نظریه‌پردازان اصلی انقلاب اسلامی است. رژیم پهلوی علاوه بر دستگیری و بازداشت، ایشان را در ۱۳۵۴ ش ممنوع‌المنبر کرد. با پیروزی انقلاب اسلامی یکی از اعضای اصلی شورای انقلاب شد. آثار ایشان جزو منابع پر طرفدار در شناخت اسلام و مبانی آن است. شهید مطهری در اردیبهشت ۱۳۵۸ به وسیله گروهک فرقان ترور و به شهادت رسید.

  تهیه و تنظیم : کمیته فرهنگی فدراسیون ژیمناستیک
 12 اردیبهشت ماه 1396

 

 

 

 


 

به منظور پاسداشت روز معلم برگزار گردید 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک , همزمان با هفته معلم و به منظور قدردانی از مقام والای این عزیزان ، طی مراسمی با حضور سید محمد شروین اسبقان , سرپرست و کارمندان فدراسیون ژیمناستیک , از آقایان اسماعیل آقایی , اسماعیل ادهمی و محمد رضا کاظمی از معلمان و استادان عرصه فرهنگ و ورزش تقدیر و تشکر شد .

تقد01

در این مراسم سید محمد شروین اسبقیان ضمن گرامیداشت روز معلم و یادکردی از شهید , استاد مرتضی مطهری و تاکید بر رسالت معلم , نقش و اهمیت حضور این قشر زحمتکش در جامعه را مهم و سرنوشت ساز اعلام کرد . در پایان این مراسم با اهدای لوح یادبود از افراد نامبرده قدردانی شد .

لازم به ذکر است , این مراسم توسط کمیته فرهنگی فدراسیون هماهنگ , برنامه ریزی و اجراء گردید .


حدیث روز 

امام محمد باقر علیه السلام :
بُنِيَ الْإِسْلَامُ عَلَى خَمْسَةِ أَشْيَاءَ عَلَى الصَّلَاةِ وَ الزَّكَاةِ وَ الْحَجِّ وَ الصَّوْمِ وَ الْوَلَايَة
اسلام بر پنج چيز استوار است، بر نماز و زكات حج و روزه و ولايت (رهبرى اسلامى).
کافی(ط-الاسلامیه)ج 4 ، ص 62، ح 1{شبیه این حدیث در تفسیر نور الثقلین ج 1 ، ص 372 ، ح 279 }

Google Analytics Stats

generated by GADWP