خیرخواه: ژیمناستیک در ایران توسعه پیدا کرده است
خیرخواه: ژیمناستیک در ایران توسعه پیدا کرده است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، «رضا خیرخواه» در خصوص لغو مسابقات ژیمناستیک هنری قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک که قرار بود در ژاپن برگزار شود، اظهار داشت: لغو رقابت‌های قهرمانی آسیا بزرگترین بدشانسی ما بود و اگر این رقابت‌ها برگزار می‌شد، سهمیه المپیک «سعید کیخا» تا حدود زیادی قطعی می‌شد. زیرا  ژیمناست‌های ژاپنی و چینی در این رقابت‌ها سهمیه ۶ وسیله را به دست می‌آوردند و کیخا با توجه به رنکینگ بسیار خوبی که دارد می‌توانست به سهمیه المپیک دست پیدا کند.

وی افزود:  خدا را شکر در حال حاضر ژیمناستیک ایران به حدی از پیشرفت رسیده که از آن توقع کسب سهمیه می‌رود. در طول چند سال گذشته ملی‌پوشان موفقیت‌هایی کسب کردند که بی‌سابقه بود. کسب ۲ مدال نقره در جام جهانی ملبورن  و کسب ۲ مدال برنز در جام‌های جهانی کوتبوس آلمان و باکو که جزو رقابت‌های کسب سهمیه المپیک محسوب می‌شدند کار بسیار بزرگی بود.

سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری ایران تصریح کرد: همیشه سعی کردم منافع ژیمناستیک کشور را مدنظر قرار دهم و در هر جایگاهی که باشم حامی ژیمناستیک خواهم بود. در طول چهار سال گذشته ژیمناستیک ایران، دوست و دشمن خود را شناخت و متاسفم که عده‌ای از موفقیت‌های ژیمناستیک ناراحت می‌شدند و حتی تلاش می‌کردند که فدراسیون نتواند برنامه‌های خود را اجرایی کند.

خیرخواه ادامه داد: تاریخ درباره ژیمناستیک ایران در چهار سال گذشته قضاوت خواهد کرد. در این مدت آنقدر اتفاقات مثبت افتاده که بی‌نظیر بوده و بهترین دوران خود را سپری کرد. امیدوارم این رویه در ۴ سال آینده هم ادامه‌دار باشد.  اما کسانی هستند که نمی‌خواهند واقعیت‌ها را قبول کنند و دست به هر کاری می‌زنند تا فدراسیون ژیمناستیک را تخریب کنند و زمینه برای حضور خودشان مهیا شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا در این ۴ سال کمبودهایی هم بوده؛ اما قدرت مالی ورزش کشور نسبت به سال‌های گذشته بسیار کمتر شده و فدراسیون ژیمناستیک با چنین وضعیتی توانست بهترین عملکرد را از خود به جا بگذارد. اگر حواشی ایجاده شده توسط برخی افزاد نبود به طور قطع نتایج بهتری هم می‌گرفتیم. یادم نمی‌رود زمانی که گفته شد نمی‌توانم در جام جهانی ملبورن شرکت کنیم که برخی خوشحال شدند. در آن زمان دلم شکست و به حال خودمان و ژیمناستیک کشور افسوس خوردم.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

خیرخواه: ژیمناستیک در ایران توسعه پیدا کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فدراسیون ژیمناستیک